Logo

Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği(MMMGD)

info@mmmgd.org.tr +90 312 223 70 95

MMMGD MADEN MÜHENDİSLERİ MESLEKİ GELİŞİM DERNEĞİ 9-12 ARALIK 2021 MADEN TÜRKİYE 2021 FUARI KATILIMI

Maden Mühendisleri Mesleki Gelişim Derneği olarak, Maden Türkiye 2021 Fuarı’ında yerimizi almış bulunmaktayız. Tüm üyelerimiz ve madencilik profesyonellerini Fuar standımıza bekliyoruz.

TÜYAP tarafından iki yılda bir, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı desteğinde İstanbul'da düzenlenen Maden Türkiye 2021 Fuarı (9. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanlar ve İş Makineleri Fuarı), bu yıl 9-12 Aralık 2021 tarihlerinde her zaman olduğu gibi Beylikdüzü'ndeki Fuar alanında düzenlenecektir. 

Sektörün en kapsamlı fuarı olarak, ülkenin tüm madencilik aktörlerini bir araya getiren fuarın ziyareti, her madencilik profesyonelinin pandemi nedeni ile iletişiminin zayıfladığı "sosyal network"ü ile bir araya gelmek anlamına da gelmektedir.

Fuar ziyaretinin ayrıca Türkiye gündemine birkaç yıl önce gelen Uluslararası Yetkinlik (QP/QC) konusu ile de doğrudan ilişkisi bulunmaktadır. Bir madencilik profesyoneli olarak bildiğiniz üzere; Türkiye, UMREK (Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu) ile Uluslararası Maden Rezervleri Raporlama Standartları Komitesi (CRIRSCO)'nun bir parçası olmuştur. UMREK Yetkin Kişi adayları için Mesleki Gelişim Belgeleri sunmak, UMREK Yetkin Kişileri için her yıl Sürekli Mesleki gelişim Raporu sunmak zorunluluğu vardır. 

Fuar ziyaretleri, Sempozyum, Kongre katılımları gibi Sürekli Mesleki Gelişim faaliyeti sayılmakta olup; Fuar Giriş kartları UMREK ve YERMAM tarafından Sürekli Mesleki Gelişim Belgesi olarak kabul edilmektedir.